shopping-bag 0
Przedmiotów : 0
Za kwotę : 0.00
Pokaż koszyk Zamawiam

KOLEJNY SPARING Z TRZECIOLIGOWCEM. TYM RAZEM KIERUNEK: WARSZAWA

KOLEJNY SPARING Z TRZECIOLIGOWCEM. TYM RAZEM KIERUNEK: WARSZAWA

Po trzech grach kontrolnych przed rundą wiosenną sezonu 2023/24, zbliżamy się powoli do półmetka przygotowań. Naszym czwartym sparing partnerem tej zimy będzie zespół trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Nasz najbliższy przeciwnik na co dzień rywalizuje w lidze z zespołem, z którym w minioną niedzielę przegraliśmy 1:2. Mowa oczywiście o GKS Wikielec. Świt to drużyna bardzo dobrze znająca realia czwartego szczebla rozgrywek w Polsce, ponieważ właśnie rozgrywa swój dziesiąty z rzędu sezon w III lidze. Warto również zaznaczyć, że na tym poziomie piłkarze z Nowego Dworu Mazowie grają od 2014 roku, kiedy to spadli z II ligi po pięcioletniej przygodzie na tym poziomie. Jest to więc bardzo doświadczona drużyna oraz drużyna z olbrzymimi aspiracjami, zahaczającymi nawet o powrót do II ligi. Obecnie Świt znajduje się czołówce III ligi w swojej grupie. Po osiemnastu rozegranych kolejkach, drużyna spod Warszawy ma na swoim koncie 32 punkty. Średnia 1,78 punktu na mecz nie jest może zbyt imponująca, ale liderująca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki ma jedynie o sześć oczek więcej. Na łączną punktację Świtu w pierwszej rundzie składają się kolejno: 8 zwycięstw, 2 porażki i aż 8 remisów. Gdyby Nowodworzanie wygrali choć część spotkań, w których dzielili się punktami z przeciwnikiem, mogliby być aktualnie liderami ligi.

Co ciekawe – nasz najbliższy sparing partner jest bardzo gościnny dla zespołów przyjezdnych – aż pięć z ośmiu remisów zespół Świtu zanotował w meczach domowych. Obie porażki również zostały odniesione na własnym podwórku. Opisaną wyżej statystykę dobitnie opisuje średnia punktów zdobytych na mecz w meczach domowych – średnia 1,40 punktu – oraz w meczach wyjazdowych – średnia 2,25 punktu. Zatem, można powiedzieć, że Świt wydaje się być drużyną, która lepiej czuje się na wyjazdach. Oczywiście takie, a nie inne wyniki mogą być spowodowane kalendarzem i tym, że w meczach domowych trafiali im się trudniejsi rywale. Niemniej jednak, trzeba oddać królowi to, co królewskie i powiedzieć, że sobotnie południe czeka nas starcie z naprawdę solidnym rywalem. Pierwszy gwizdek w Nowym Dworze Mazowieckim rozbrzmi o godzinie 12.