shopping-bag 0
Przedmiotów : 0
Za kwotę : 0.00
Pokaż koszyk Zamawiam

DWA SPARINGI W JEDNYM DNIU - GKS WIKIELEC I LECH RYPIN.

DWA SPARINGI W JEDNYM DNIU – GKS WIKIELEC I LECH RYPIN.

Czas wejść na wyższe obroty i zwiększyć intensywność. Była gra wewnętrzna, był sparing z drugą drużyną Wisły Płock. Teraz czekają nas dwa sparingi jednego dnia.

W sobotę, 27 stycznia, w Rypinie, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, rozegramy dwa sparingi. Najpierw, o godzinie 12:30, nasza drużyna zmierzy się w formule 2×30 minut z warmińsko-mazurskim trzecioligowcem – GKS Wikielec. Dwie godziny później zagramy (również 2×30 minut) z naszym ligowym rywalem, którego w ostatnim, domowym starciu, pokonaliśmy aż 5:0. Mowa oczywiście o Lechu Rypin.

Nasz pierwszy sobotni przeciwnik to reprezentant trzeciej ligi. Warto zaznaczyć, że GKS Wikielec to beniaminek tego poziomu rozgrywkowego, mimo iż ma już spore doświadczenie na tym szczeblu, bo od kilku lat wędruje między czwartym, a piątym poziomem rozgrywkowym w kraju. Obecnie, drużyna ze wsi Wikielec, z 19 punktami na koncie zajmuje 12. miejsce w I grupie III ligi. Aktualny lider – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – ma dwa razy więcej oczek. Końcówka rundy jesiennej zdecydowanie nie należała do ekipy z powiatu iławskiego. W ostatnich pięciu meczach jesieni GKS zdobył zaledwie trzy punkty. Złożyły się na to trzy remisy oraz dwie porażki. Bilans bramkowy w lidze również nie zachwyca – 18 bramek strzelonych przy 24 straconych. Dotychczas, popularna „Gieksa” rozegrała dwa sparingi – z Elaną Toruń (przegrany 2:5) oraz z KP Starogard Gdański (zwycięstwo 5:1).

Z kolei zespół Lecha Rypin to przeciwnik bardzo dobrze nam znany. W końcu już drugi sezon rywalizujemy z nim w IV lidze. I co więcej – jest to rywal, z którym wyjątkowo dobrze nam idzie. Biorąc pod uwagę trzy ostatnie spotkania (sezony 2022/22 oraz jesień 2023/24) wygraliśmy wszystkie. Najpierw jesienią 2022 roku w Sierpcu pokonaliśmy Lecha 3:1, następnie w rozgrywanym w Rypinie rewanżu okazaliśmy się lepsi dwiema bramkami, zachowując przy tym czyste konto. A w obecnym sezonie pokonaliśmy Rypinian w Tłuchowie wynikiem 5:0. Nie należy jednak zapominać, że Lech to duży plus większości bieżącego sezonu. Z dziewięcioma zwycięstwami, dwoma remisami i siedmioma porażkami zespół z Rypina ma dokładnie tyle samo punktów co Tłuchowia (29) i plasuje się aktualnie tuż za nami, na siódmym miejscu. Jednak tak jak i nam, tak zespołowi Lecha zdarzały się potknięcia. I gdyby nie one, nasz jutrzejszy rywal na pewno byłby o wiele wyżej w tabeli, bowiem do podium brakuje im – tak samo jak nam – zaledwie trzech oczek.

Mimo iż to tylko przedsezonowe gry, w tych dwóch spotkaniach Tłuchowii czeka nas z pewnością dużo emocji. Mamy rywali z wysokiej półki, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy już jutro na ten mini turniej w Rypinie, gdzie sparować będą się trzy drużyny i każdy zagra z każdym. Początek piłkarskich zmagań przy ulicy Sportowej 24 w Rypinie już o godzinie 12:30.